1 דקות קריאה
22 Jun
22Jun

הנירוסטה הינה אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בימינו, כך שניתן למצוא מגוון כלים ומכשירים שעשויים מנירוסטה כאשר הנפוצים ביניהם הינם: קומקומים, שולחנות, עגלות, תעלות ניקוז, מקררים, כיריים, שולחנות, כונניות, מעקות, מקלחות, ריהוט גן (ספסלים, מטבח חוץ וכו') ועוד. הסיבות לפופולאריות של חומר הגלם רבות. במאמר זה נציג בפניכם את היתרונות של הנירוסטה.

מדוע הפכה הנירוסטה לפופולארית?

לפני שנתחיל לשבח את הנירוסטה נסביר ממה היא מורכבת. הנירוסטה (שגם נקראת פלדת אל חלד) היא בעצם אל מתכת שמורכבת מסגסוגת ומכילה כרום (מתכת חזקה בגוון אפור), ברוב המקרים היא מכילה גם מתכות אחרות. הריתוך של הנירוסטה מתבצע על ידי גז ארגון. גז זה מונע ממנה להתחמצן ומקרר אותה. את החומר הנוזלי יוצקים לתבניות.

להלן 13 סיבות להצלחתה של הנירוסטה:

 1. לא מחלידה- בניגוד למתכות האחרות שסובלות מקורוזיה הנירוסטה לא מחלידה- דבר שגורם לה להאריך שנים ולהיות מתאימה למגוון של עבודות נירוסטה.

 2. לא נשחקת בקלות- הנירוסטה חזקה כך שקשה מאוד לשחוק אותה.
 3. גמישה- הנירוסטה גמישה ביותר כך שאפשר לעצב אותה במגוון דרכים.

 4. משתלבת עם חומרים- ניתן לשלב בין הנירוסטה ובין חומרים רבים- אפשר לשלב אותה עם עץ, זכוכית ועוד וליצור מטבחי חוץ נירוסטה, רהיטים ואביזרים יפים ומעוצבים.

 5. משתלבת בעיצוב החלל- לנירוסטה יש מראה אסטטי, בוהק, מתכתי ומודרני והיא משתלבת עם עיצובים רבים כך שניתן לגרום לה להתמזג בחלל או להבליט אותה.

 6. פונקציונאלית: הנירוסטה מאוד פונקציונאלית והיא המתכת הטובה ביותר עבור יצירת מעקות לנכים.

 7. קלה לניקוי- קל מאוד לנקות את הנירוסטה וניתן לקבל את המראה הנקי והנוצץ על ידי העברת מטלית לחה וניגוב באמצעות מגבת נייר או מגבת. כמו כן, ניתן לנקות אותה באמצעות נוזל עדין של ניקוי כלים או נוזל של ניקוי חלונות. חומר ייעודי לניקוי נירוסטה יתאים לכתמים קשים ובמידה ומשתמשים בו יש לקרוא את הוראות היצרן ולפעול בהתאם.

 8. מתאימה למקומות רבים- הנירוסטה מתאימה לבתים פרטיים, דירות, משרדים, תעשיות ועוד.

 9. מחיר- מחיר הנירוסטה זול ביחס לשאר חומרי הגלם הקיימים בשוק ומכיוון שהיא גם זולה באופן יחסי וגם מחזיקה מעמד למשך זמן רב היא מאוד משתלמת.

 10. עמידות בפני חום- הנירוסטה עמידה בפני חום כך שניתן להניח כלי בישול על משטחים מנירוסטה.

 11. אין צורך באיטום- נירוסטה אינה חומר נקבובי ולכן לא צריך לאטום אותה.

 12. עמידות בפני חיידקים- הנירוסטה ניחנת בעמידות בפני עובש, חיידקים וכו' כך שהיא היגיינית ביותר.

 13. ניתנת למחזור- ניתן למחזר את הנירוסטה, להשתמש בה פעמים רבות ולשמור על הסביבה. המחזור מתבצע בתנורי חימום אשר מתיכים את הנירוסטה ומעבירים אותה למצב נוזלי. לאחר שהיא הופכת לנוזל ניתן לצקת אותה ולהעביר אותה לבית החרושת לצורך עיבוד סופי.

לאחר בחינת היתרונות של הנירוסטה קל להבין מדוע היא כה פופולארית.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.